ایالت اورگان آمریکا
جشنواره ای با هدف ایجاد فرصتی برای شناخت و تجربه فرهنگ اسلامی

بنیاد آموزشی اسلامی در ایالت اورگان آمریکا ۱۷ تیرماه، میزبان افتتاحیه جشنواره فرهنگی اسلامی در شهر پورتلند بود

    به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  به نقل از پایگاه خبری «patch.com»، وجدی سعید، رئیس بنیاد آموزش اسلامی اورگن گفت: این جشنواره با هدف ایجاد فرصتی برای شناخت و تجربه فرهنگ اسلامی برگزار می‌شود.
رانیا ایوب، سخنگوی این بنیاد گفت: این جشنواره فرصتی برای گرامیداشت تنوع دینی و فرهنگی و به اشتراک گذاشتن تجربیات مشترک ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف است که به صورت مؤثری بر برطرف شدن تصورات نادرست و سوء تفاهم‌ها تأثیرگذار است.


ایوب افزود: به عقیده من، یکی از دلایل وجود تصورات نادرست علیه مسلمانان این است که نظام آموزشی در آمریکا فاقد برنامه‌ای برای ارائه اطلاعات لازم در مورد فرهنگ‌های مختلف است.
وی گفت: فقط کسانی‌که خودشان به دنبال دانستن می‌روند، از حقیقت آگاه می‌شوند در غیر این صورت، هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه مثلاً در اسپانیا چگونه سه دین بزرگ اسلام، مسیحیت و یهودیت با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند، داده نمی‌شود.
ایوب افزود: با وجود حدود ۲۵ هزار مسلمان در ایالت اورگن که اکثریت آن‌ها در پورتلند زندگی می‌کنند، نیاز برای ارائه اطلاعات درست در مورد اسلام و مسلمانان کاملاً احساس می‌شود.


این جشنواره با هدف اتصال انسان‌ها با استفاده از قدرت موسیقی، هنر و غذا، میزبان برنامه‌های مختلف مانند اجراهای فرهنگی، ارائه غذاهای فرهنگ‌های مختلف، بازار بین‌المللی، کارگاه‌های هنری، صنایع دستی، خوشنویسی اسلامی و برنامه‌های آموزشی است.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: