دانشگاه ایالتی اورگان
راه اندازی کتاب شناسی اینترنتی اسلامی با نام «شاخص اسلامیکوس»

کتاب شناسی اینترنتی اسلامی «شاخص اسلامیکوس» با لیستی از کتب منتشر شده به زبان‌های اروپایی از سرتاسر جهان اسلام در دانشگاه ایالتی اورگان راه اندازی شد.

   به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )    دانشگاه ایالتی اورگان در ایالت اورگان واقع در آمریکا، کتاب شناسی اینترنتی اسلامی با نام «شاخص اسلامیکوس» راه اندازی کرده است. این کتاب شناسی اینترنتی شامل طبقه بندی کتاب‌های بین‌المللی منتشر شده به زبان‌های اروپایی در تمامی جنبه‌های اسلامی و جهان اسلام می‌باشد. این کتاب شناسی شامل سوابق بیش   از ۵۰۰ هزار نسخه کتاب از تمام مناطق اصلی اسلامی آسیا، آفریقا و دیگر کشورهای مسلمان نشین می‌باشد، این کتاب شناسی همچنین تاریخ، باورها، جوامع، فرهنگ‌ها، زبان و ادبیات آنان را شامل شده و پوشش می‌دهد.


این کتاب شناسی همچنین شامل لیست مطالب منتشر شده از نوشته‌های دانشمندان غربی در زمینه‌های علوم انسانی و اجتماعی، لیست موضوعی مطالب متخصصان دینی و مطالب نوشته شده توسط دانشمندان مسلمان به زبان‌های اروپایی نیز می‌باشد. مطالب در این لیست به اشکال مختلفی چون مقالات، کتاب‌ها و خلاصه نویسی می‌باشند.
به علاوه لیست بیش از ۵ هزار مجله نیز در این پایگاه داده گنجانده شده‌اند که شامل مجموعه‌ای از مقالات، همایش‌ها، جزوه‌ها، آثار نویسندگان و ارزیابی کتاب‌های بررسی شده می‌باشند و مجلات و کتب نیز تا سطح فصل‌‌بندی طبقه بندی شده‌اند. روزنامه‌ها، مجلات خبری و دولتی و سایر انتشارات رسمی نیز در این مجموعه وجود دارند.
این کتاب شناسی اسلامی به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاهی کمکی می‌کند تا در صورت نیاز دسترسی سریع و شایسته‌ای به تمامی ادبیات موجود در هر دسته‌بندی خاص و موضوع مشخصی از جمله «تحصیلات، فلسفه، مکتب تشیع، سودان، فلسطین، اسرائیل و دیگر زیرمجموعه‌های مربوطه» داشته باشند.
به گفته سایت دانشگاه ایالتی اورگان، این کتاب شناسی منحصر به فرد و باارزش در حال حاضر برای دانش آموزان ایالتی اورگان، استادان و کارکنان در دسترس قرار گرفته است

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: