وزیر کشور هند
تروریست ها با اقدام های خشونت آمیز و تروریستی به دنبال بد نام کردن اسلام هستند

وزیر کشور هند با محکوم کردن حمله های تروریستی در کشورهای مختلف اظهار کرد تروریست ها با اقدام های خشونت آمیز و تروریستی به دنبال بد نام کردن اسلام هستند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) راجنات سینگ’  در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به حمله شبه نظامیان در کشمیر اظهار کرد نیروهای امنیتی پاسخ مناسبی به این حمله ها خواهند داد.
وی با متهم کردن پاکستان به حمایت از شبه نظامیان اظهار کرد رسانه های اجتماعی پاکستان جوانان را ترغیب به خشونت و حمایت از شبه نظامیان می کنند.
این سخنان وزیر کشور هند در حالی بیان می شود که روز گذشته بر اثر حمله شبه نظامیان به نیروهای امنیتی در سرینگر پایتخت تابستانی مرکز ایالت جامو و کشمیر ، یک نیروی پلیس کشته و ۱۱ نفر دیگر نیز مجروح شدند.


یک مقام پلیس کشمیر گفت که شبه نظامیان بعد ازظهر روز یکشنبه با نارنجک به سوی کاروان پلیس حمله کردند.
این حمله زمانی رخ داد که ‘نارندرا مودی’ نخست وزیر هند برای افتتاح تونل نشری – چنای در بزرگراه جامو- سرینگر به کشمیر سفر کرده بود.
حمله شبه نظامیان به نیروی های امنیتی و مقامات ایالتی در یک هفته گذشته در ایالت جامو وکشمیر افزایش یافته است.
منابع دولتی هند اعلام کردند خشونت و ناآرامی در کشمیر پس از کشته شدن فرمانده گروه غیر قانونی حزب المجاهدین توسط نیروهای امنیتی افزایش یافته است.
درگیری میان پلیس و معترضان به قتل’ برهان مظفر وانی ‘ فرمانده حزب المجاهدین کشمیر از ۱۹ تیر بعد از تشییع جنازه ‘ وانی ‘ آغاز شد.
نیروهای امنیتی هند ، هشتم جولای (۱۸ تیر) با دریافت اطلاعاتی در خصوص ‘وانی’ درنماز جمعه در منطقه ‘انانتاگ’ در ایالت جامو و کشمیر باحضور در منطقه ، وی و دو همراهش را به قتل رساندند.
کشمیر تنها ایالت هند با اکثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان کشمیری و نیروهای امنیتی هند از سال ۱۹۸۹ تاکنون ۶۸ هزار نفر کشته شده اند.

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: