ارئه بنش
جوان دانشجوی آلمانی در حرم امام رضا مسلمان شد

دانشجوی ۲۷ ساله آلمانی روز سه شنبه طی مراسمی در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به دین اسلام مشرف شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) ‘ارئه بنش’ ۱۰ اسفندماه در حاشیه مراسم تشرف خود به دین اسلام درباره نحوه تشرف خویش به دین اسلام اظهار کرد: ۵ سال پیش در دانشگاه گوتینگن آلمان، رشته ایران‌‎شناسی را بر حسب علاقه انتخاب کردم، در آنجا برای اولین بار با دین اسلام آشنا شدم سپس در طول ۵ سال فعالیت‌ دانشجویی در مورد ادیان مختلف به خصوص اسلام تحقیق‌های مفصلی را انجام دادم و نسبت به گذشته اطلاعات کامل و جامع‌تری درباره ادیان متعدد کسب کردم.

 من به دین مسیحیت احساس تعلق خاصی نداشتم، طبق تحقیقاتی که انجام دادم به کامل بودن دین اسلام نسبت به دیگر ادیان پی بردم و دین اسلام و مذهب تشیع را برای خود برگزیدم.

این دانشجوی آلمانی با بیان اینکه انتخاب دین اسلام و حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) احساسی خوشایند همرا با آرامش را برایم پدید می‌آورد، عنوان کرد: حضور در حرم امام رضا(ع) احساس عجیبی دارد در این مکان مقدس نزدیک شدن به خداوند را حس می‌کنم، لذا تشرف به این مکان مقدس را دوست دارم.

ارنه بنش با اشاره به نحوه آشنایی با همسرش گفت: دانشکده ایران شناسی به مناسبت شب یلدا که برای ایرانیان دارای اهمیت خاصی است و به دلیل آشنا شدن دانشجویان با این روز جشن مفصلی را تدارک دیده بود، دوست مشترک من و همسرم که مسلمان است باعث آشنایی ما با یکدیگر در جشن شب یلدا شد.


او در مورد وضعیت مسلمانان کشور آلمان گفت: اکثر مسلمانان آلمان را اهل تسنن تشکیل می‌دهند، طبیعتا برای مسلمانان محدودیت‌هایی وجود دارد اما این محدودیت‌ها نسبت به کشورهایی همچون انگلیس و فرانسه که اسلام‌ستیزی را ترویج می‌کنند و از اسلام چهره‌ای ناخوشایند نشان می‌دهند کمتر است.

ارنه بنش نام”ابراهیم” برای خود انتخاب کرد و قرآنی به زبان آلمانی از سوی بخش زائران غیرایرانی حرم رضوی به او هدیه شد.

منبع ایرنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: