نیجریه
مناظره ای که باعث مسلمان شدن 14 مسیحی شد

۱۴ مسیحی از جمله یک کشیش در جریان مناظره‌ای که در محل آکادمی تبلیغات اسلامی(ACADIP) ایالت «کوارا» در نیجریه برگزار می‌شد؛ به دین مبین اسلام تشرف یافتند.

 

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از «nigerianbulletin»، در برنامه‌ای که ۲۴ فوریه(۶ اسفند) در آکادمی تبلیغات اسلامی ایالت کوارا برگزار شد، بعد از سخنرانی «یوسف آدیپویو»، سخنران مسلمان درباره اسلام، تعدادی از مسیحیان و یک کشیش، مسلمان شدند.

بر اساس این گزارش، حدود ۳۱۶ مسیحی در طول شش ماه گذشته توسط برنامه‌های اسلامی آکادمی تبلیغات اسلامی ایالت کوارا به دین مبین اسلام مشرف شده‌اند.


کشور نیجریه با جمعیتی نزدیک به ۱۵۰ میلیون نفر از کشورهای پرجمعیت آفریقاست که نیمی از جمعیت این کشور مسیحی و نیمی سنی هستند. اما از سال ۱۹۸۰ م و بیشتر از سال ۱۹۹۵م، روند رو به رشد گرویدن مسلمانان سنی به مذهب شیعی در این کشور مشاهده شده است؛ به‌گونه‌ای‌که در حال حاضر تعداد شیعیان حداقل ۱۰ میلیون نفر برآورد شده است.
«َألحَرَکَهُ الاسلامیه فی نیجِیریا» یا جنبش اسلامی نیجریه، عنوان جنبش شیعیان نیجریه است که رهبری آن را شیخ ابراهیم زاکزاکی بر عهده دارد. این جنبش فعالیت‌های مختلف آموزشی و اجتماعی به شیعیان نیجریه ارائه می‌دهد و مقر رهبری آن در زاریا است. جنبش اسلامی نیجریه از ۱۹۸۴م روز قدس را برای راهپیمایی اعلام کرد. نیروهای ارتش نیجریه بارها به طرفداران این جنبش در زاریا و کانو حمله کرده‌اند که در پی این حملات شماری از شیعیان از جمله چهار تن فرزندان شیخ زاکزاکی کشته و برخی از مراکز متعلق به این جنبش مانند حسینیه بقیه الله تخریب شده است.


این روحانی برجسته شیعه و همسرش سال گذشته در پی درگیری‌های مرگبار میان هواداران جنبش اسلامی نیجریه و نیروهای دولتی نیجریه بازداشت شدند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: