کره جنوبی
بهبود گردشگری اسلامی در کشور کره

برای نخستین بار امسال میزان گردشگران مسلمان به کره جنوبی به ۱ میلیون نفر می‌رسد و این کشور قصد دارد کاهش بازدیدکنندگان چینی را با کمک مسلمانان جبران کند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از chosun، گردشگری اسلامی در کشور کره رو به افزایش است و انتظار می‌رود تعداد گردشگران از کشورهای مسلمان در این کشور، برای نخستین بار امسال به ۱ میلیون نفر برسد.

 

دست اندرکاران صنعت گردشگری در کره جنوبی  امیدوارند بتوانند از این طریق بخشی از کساد به جا مانده از کاهش بازدیدکنندگان چینی را جبران نمایند. سازمان گردشگری کشور کره روز گذشته اعلام کرد که تعداد گردشگران مسلمان به کره سال گذشته ۹۸۰ هزار نفر بوده که این رقم نسبت به سال قبل از آن ۳۰% افزایش نشان می‌دهد. به گفته این سازمان، انتظار می‌رود که آمار گردشگران مسلمان به کره در سال ۲۰۱۷ به رقم ۱٫۱ میلیون نفر برسد.

۷۵% گردشگران مسلمان به کره از مالزی و اندونزی و بقیه از خاورمیانه می‌آیند.

زیرساخت‌های ضعیف کشور کره برای گردشگری اسلامی

میزان ورود گردشگران مسلمان به کره جنوبی  از سال ۲۰۱۲ تاکنون دو برابر شده است با این حال زیرساخت‌ها برای حمایت از گردشگری اسلامی در این کشور ضعیف بوده و نیاز به سرمایه‌گذاری و بازسازی سریع دارد.

گفته می‌شود در کشور کره تنها ۱۰ رستوران حلال و ۲۰ نمازخانه و مسجد برای مسلمانان وجود، به همین سبب نیز بازدیدکنندگان مسلمان تنها به چند جاذبه گردشگری محدود مانند ایتووان در سئول و جزیره نامی در استان گنگوون اکتفاء می‌کنند.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: