مجموعه مستند آفتاب گردان
سوفیا کاسترو:روایت زندگی (زهرا)رهیافته آرژانتینی

اسلام برای زنان خوب است. خیلی از زنان لیبرال هستند که میگفتند حجاب برای زنان خوب نیست اما من فکر میکنم حجاب هدیه خداوند به زنان برای حمایت از آنها هست.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)( رهیافته آرژینینی که بغداز مسلمان شدن نام خود را زهرا نهاد از نجوه تشرف به اسلام روایت می کند) به نام خدا اسم من سوفیا کاسترو هست من آرژانتینی هستم.نام اسلامی من زهرا هست.۱سال درایران زندگی میکنم.

وقتی۱۷ساله بودم مسلمان شدم الحمدالله.دوستی داشتم که مسلمان بود ومن هرهفته به خانه آنها میرفتم وباهم درمورد اسلام صحبت میکردیم.اوهرهفته به من کتاب میداد.به عنوان مثال کتابهای شهید مطهری و شهید بهشتی و من بعضی وقتها آنها را میخواندم.کم کم به اسلام علاقه مند شدم
یک روز دوستم برای کلاس عربی میخواست به مسجد برود. من هم قبول کردم با او بروم. برای اولین بار به مسجد میرفتم؛ قلبم آرام بود. آن روز کلاس عربی در مورد اسلام بود و من هرسه شنبه به کلاس عربی مسجد میرفتم. بعد از یک سال شهادتین را گفتم و مسلمان شدم. همسرم آقای عبدالله هستند. وقتی ۱۴ساله بودند اسلام آوردند.ایشون در کشورمان استاد قران هستند و خیلی علاقه مند به مفاهیم اسلامی هستند. اولین مسجدی که رفتم یک مسجد شیعی در آمریکای لاتین بودکه یک روحانی به نام جاج آقای ربانی به برکت انقلاب اسلامی ساخته بودند.

برای من اسلام بدون اهل بیت کامل نیست.اسلام برای من یک برنامه زندگی هست.خانواده ام مسیحی بودنداما مشکلی با اسلام آوردن من نداشتند چون که می دیدند اسلام برای زندگی من یک برنامه مشخص دارد.بعد از آن مادرم از من درمورد اسلام خیلی سوال میکردند و کم کم با من به مسجد هم می آمدند. ایشان تأثیر اسلام در زندگی من را دیدند و بسیار علاقه مند شدند. مادرم ۲ سال پیش اسلام آوردند و مسلمان شدند بعد از آن بامن به ایران آمدند و ۳ماه درایران برای یادگیری مفاهیم اسلامی درس خواندند. الان درآرژانتین مادرم حجاب دارند وبرای تبلیغ اسلام کار میکنند.
چیزی که دراسلام بسیار مهم این هست که نه فقط قبولی قلبی بلکه عقلانیت واختیار برای پذیرش اسلام خیلی اهمیت دارد. حدود ۳ماه بعد از مسلمان شدنم عاشورا بود و من درمورد امام حسین و یک خانم به نام حضرت زینب مطالبی راخواندم. این را فهمیدم که این خانم خیلی سختی کشیدند ولی همچنان صبر زیادی داشتند. الحمدالله الان به برکت انقلاب اسلامی مسجد و مدرسه داریم. حدود ۵۰۰ نفر شیعه درپایتخت آرژانتین هستیم. حدود ۴۰۰ کتاب درمورد اسلام به عنوان مثال از شهید مطهری و بهشتی و علامه طباطبایی در زبان اسپانیایی داریم. در آرژانتین در یک شبکه به نام نور کارکردم دریک برنامه باحضور یک معلم اسلامی با موضوع حجاب و زنان برتر اسلام مثل حضرت فاطمه (سلام الله علیه) وحضرت زینب صحبت کردیم. در یک برنامه خبری هم کار کردم که اخبار مسلمانان آرژانتین و اخباری از ایران و شیعه درهمه جای دنیا را اطلاع رسانی میکرد. اسلام برای زنان خوب است. خیلی از زنان لیبرال هستند که میگفتند حجاب برای زنان خوب نیست اما من فکر میکنم حجاب هدیه خداوند به زنان برای حمایت از آنها هست. در آرژانتین وقتی مردم من را در اجتماع میبینند می گویند او مسلمان است و احترام میگذارند. دلیلش این هست که درشبکه های دیگر میبینند و میشنوند که مسلمانان تروریست هستند و زنان مسلمان خوب نیستند و در اسلام به آنها کمتر از مردان اهمیت میدهند. ولی وقتی من را میبینند
می فهمند که اینطور نیست.

من درکشورم به دانشگاه میرفتم، درس میخواندم، کارمیکردم و خانه داری هم میکردم. من و همسرم باهم در مورد اسلام کار میکنیم و این خیلی مهم است که مردم آرژانتین ببینند زنان در اسلام خیلی مهم هستند. به نظر من زنان باحجاب مانند پرچم برای اسلام هستند.(ایران راخیلی دوست دارم،دراینجا به زنان خیلی اهمیت داده میشود)

تنظیم و پیاده سازی هانیه زمامدار- گروه تحقیقات سایت رهیافته وابسته به انجمن شهید ادواردو آنیلی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: