تگزاس
سبد کالای مسلمانان تگزاس برای بی‌خانمان‌ها

داوطلبان مسلمان مؤسسه خیریه «معروف» در شهر «دالاس» در ایالت تگزاس با اهدای سبدهای کالا به کمک بی‌خانمان‌های تگزاس شتافتند.

  به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از پایگاه خبری «دالاس نیوز»، حدود ۲۰۰ نفر داوطلب مسلمان با هماهنگی مؤسسه خیریه «معروف» علاوه بر سبد کالا، مبلغ ۱۰ هزار دلار به بی‌خانمان‌های چهار منطقه آلن، والی رانچ، کولی ویل و فورت وورث در شهر دالاس واقع در ایالت تگزاس آمریکا اهدا کردند.

340507_149
سبد کالا شامل آب معدنی، جوراب، خوشبو کننده، خمیردندان، مسواک، وسایل حمام، پتو و پیام مکتوبی حاوی حدیثی از پیامبر اکرم(ص) بود.
حدیث نقل شده از پیامبر(ص) این عبارت بود: «خداوند کسانی را که بیشتر نیکی می‌کنند، بیشتر می‌آزماید.»
عروج وحید، یکی از داوطلبان خطاب به بی‌خانمان‌های خیابان آستین در منظقه آلن گفت: ما مسلمان هستیم اما علاوه بر مسلمان بودن مراقب همه انسان‌ها نیز هستیم و اینجا آمده‌ایم تا به شما کمک کرده و بگوییم تنها نیستید.
سوبیا علی، مسئول هماهنگی این برنامه، کمک به بی‌خانمان‌ها را ۹ سال پیش شروع کرد و در نخستین سال ۱۵ بانوی مسلمان ۲۰۰ بسته غذایی به بی‌خانمان‌ها اهدا کردند.
در ماه رمضان امسال نیز ۴۵۰ بسته غذایی اهدا شد و برای گسترش کمک‌ها، سوبیا علی با مؤسسه خیریه معروف همکاری خود را آغاز کرد.
وی در این باره گفت: به عنوان یک مسلمان کمک به نیازمندان را وظیفه خود می‌دانم زیرا دین مبین اسلام به من آموخته است به همنوع خود چه مسلمان و چه غیرمسلمان یاری رسانم.
داوطلبان کودکان خود را نیز در این عمل انسان‌دوستانه همراه کرده بودند تا از کودکی کمک به دیگران را بیاموزند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: