اثری از مریم پارسانیک
صوت/ قصه شهید ادواردو آنیلی برای کودکان

به مناسبت شانزدهمین سالگرد شهادت ادواردو آنیلی یکی از اعضا فعال انجمن شهید ادواردو آنیلی که از قصه گویان مطرح کشور است داستان شهید ادواردو را برای کودکان به صورت قصه صوتی تهیه و پیاده‌سازی نمود

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به مناسبت شانزدهمین سالگرد شهادت ادواردو آنیلی یکی از اعضا فعال انجمن شهید ادواردو آنیلی که از قصه گویان مطرح کشور است داستان شهید ادواردو را برای کودکان به صورت قصه صوتی تهیه و پیاده‌سازی نمود. مریم پارسانیک،دانشجوی روزنامه‌نگاری،رتبه برتر در جشنواره قصه گویی مشهد.مربی کودک ونوجوان در پایگاه فرهنگی آداب زیارتِ حرم مطهر این اثر را برای آشنایی نسل اینده با شهید بزرگوار ادواردو آنیلی ارائه نموده است.

شهید ادواردو آنیلی

 

 

ادواردو آنیلی در ۹ ژوئن ۱۹۵۴ در نیویورک متولد شد. وی تنها پسر و وارث مولتی میلیاردر مشهور ایتالیایی سناتور جووآنی آنیلی بود و مادرش، مارلا کاراچیلو، یک پرنسس یهودی بود. ادواردو پس از اتمام تحصیلاتش در کالج آتلانتیک، برای ادامه تحصیلاتش در زمینه ادبیات مدرن و فلسفه شرق به دانشگاه پرینستون رفت. وی پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی، برای مطالعه عرفان و مذاهب شرقی به کشورهای هند و ایران سفر کرد و در جریان سفرش به کشورمان با آیت­ الله خمینی دیدار کرد و به اسلام و تشیع گروید.

 

پیشینه خانوادگی ادواردو

جیوانی آنیلی، پدر کاتولیک ادواردو یکی از پولدارترین و بانفوذترین افراد ایتالیا است. مادر ادواردو یک پرنسس یهودی بود. درآمد سالیانه خانواده آنیلی بیش از ۶۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. بسیاری از اطرافیان ادواردو بر این باورند که ازدواج یک زن یهودی با خانواده آنیلی اتفاقی نبوده است. پس از این ازدواج، یکی از عموهای ادواردو فوت می­ کند. نکته جالب دیگر این است که خواهر ادواردو نیز با یک خبرنگار یهودی به نام “الکان” ازدواج میکند و از او چهار بچه دارد. بدین ترتیب به نظر می­ رسد پیوند این خانواده با صهیونیست­ ها محکم و محکم ­تر می­ شد.

 

مسلمان شدن ادواردو

ادواردو دانشجوی فلسفه ادیان در دانشگاه معروف “پرینستون ” نیویورک بود. خودش هم متولد نیویورک بود. او انجیل و تورات را خوانده، اما این‎‎ها او را قانع نکرده بود. در ۲۰ سالگی برحسب اتفاق در کتابخانه چشمش به قرآن افتاده و چند آیه از آن را میخواند و احساس میکند این نمیتواند کلام بشر باشد. قرآن را کامل میخواند و تصمیم میگیرد مسلمان شود؛ بدون اینکه نیاز به مشورت با کسی را احساس کند. به یک مرکز اسلامی در نیویورک میرود و آنجا میگوید من میخواهم مسلمان شوم، شهادتین را میگوید و آنجا نامش را “هشام عزیز ” میگذارند. ادواردو پس از سفر به ایران شیعه شد و توانست با امام خمینی (ره) دیدار کند.

ادواردو آنیلی که بود و چگونه اسلام آورد؟ + عکس

دکتر قدیری ابیانه درباره شیعه شدن و اولین سفر ادواردو به ایران می­ گوید: “بعد از شیعه شدن و ذکر شهادتین در نزد آقای فخرالدین حجازی، نام او را “مهدی” گذاشتیم. بار اول که به ایران آمد، خدمت حضرت امام (ره) رفت. در آن ملاقات، حضرت آیتا خامنهای، آقای هاشمی، سیداحمد خمینی و فخرالدین حجازی حضور داشتند و یک دوست ایرانی ما که الان در مشهد است و نمیخواهد اسمش را ببریم و دوست ادواردو نیز بود، کار ترجمه را بر عهده داشت. این دوست مشترکمان بعدها گفت که بعد از دیدار با امام به نماز جمعه رفتیم که ادواردو در صف اول بود… . در این سفر او به مشهد، برای زیارت امام رضا (ع) رفت. در آنجا بهشدت تحت تأثیر زیارت قرار گرفته بود و میگفت که من وجود امام رضا (ع) را حس میکردم. وقتی از او پرسیدم از امام رضا (ع) چهچیزی خواستی؟ گفت: خواستم که از خدا بخواهد که قلب پدرم را نسبت به من مهربان کند.”

شهیدادواردو آنیلی در نمار جمعه تهران

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید:

  1. تفقدی گفت:

    بسیار زیبا بود

  2. تفقدی گفت:

    بسیار زیبا بود خدایش رحمتش کند

  3. یک ایرانی مسلمان گفت:

    ساده وزیبا بود.لطفا بیشتر روی این مورد توجه وکار شود .والبته نشر وتبلیغ .مخصوصا در زمینه کودک و نوجوان