ننسی الن
زن مسیحی:هر کجا که می‌روم با حجاب می‌روم

هر روز صبح، «ننسی الن» برای رفتن به محل کارش در آمریکا حاضر می‌شود و آخرین کاری که پیش از خروج از منزل انجام می‌دهد، سر کردن روسری است.

         به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  هر روز صبح، «ننسی الن» برای رفتن به محل کار حاضر می‌شود و آخرین کاری که پیش از خروج از منزل انجام می‌دهد، سر کردن روسری است. البته الن یک شهروند مسیحی مقیم آمریکا است.

الن از اعضای کلیسای سنت پیترز اپیسکوپال در شهر «کانوی» در ایالت آرکانزاس آمریکا است که از دو ماه پیش شروع به استفاده از حجاب کرده است.

وی می‌گوید: من در حال حمایت از جمعیت مسلمان ـ آمریکایی و آزادی دینی هستم.

ننسی الن افزود: من در ابتدا برای مراقبه این کار را آغاز کردم؛ اما به خاطر وضعیت مهاجران سوری و اظهارات سیاستمدارانی مانند دونالد ترامپ علیه مسلمانان، برایم به چیز دیگری تبدیل شد.

وی گفت: ما شاهد اظهار نظرهایی بودیم که یادآور لحن فاشیستی در دوران جنگ جهانی دوم بود.

الن ادامه داد: پیش از شروع حجاب با دوست مسلمانی در مالزی در مورد تصمیمم صحبت کردم و بازخوردها همگی مثبت بود.

وی که کارمند کتابخانه فاکنر در شهر کانوی است پس از آن به صورت آنلاین در سایت hijabstore.com پوشش مورد نظر خود را سفارش می‌دهد.

الن افزود: سفارشم را برایم پست کردند و همان روز پیش از رفتن به محل کار آن را سر کردم و هنگام ورود به لابی خانمی شروع به صحبت کردن با زبان عربی با من کرد و من برایش توضیح دادم که عربی نمی‌دانم و مسیحی هستم و برای حمایت از بانوان مسلمان آمریکا حجاب گذاشته‌ام.

ننسی الن ادامه داد: آن زن یکی از تعداد بسیار زیاد انسان‌هایی بود که از من به خاطر این کار تشکر کرد.

وی با اشاره به نگاه‌های مردم و رفتارهای تبعیض‌آمیز و یا امتناع آن‌ها از هر نوع برخوردی با خودش می‌گوید و عنوان می‌کند که من نماینده کتابخانه محل کارم نیستم. نماینده خودم هستم.

الن می‌گوید: هر کجا که می‌روم با حجاب می‌روم چه به فروشگاه چه به کلیسا و هر جای دیگری. در ابتدا از پوشیدن احساس عجیبی داشتم؛ اما اکنون از نداشتن آن احساس عجیبی دارم.

این کار ننسی الن مورد حمایت بسیاری از مسلمانان قرار گرفته است و به گفته یکی از دوستان مسلمانش وی اصول اسلامی را به نمایش گذاشته است نه به خاطر آنچه بر سر دارد؛ بلکه به خاطر آنچه در دل دارد.

الن می‌گوید: من می‌خواهم مردم بدانند که آنچه در رسانه‌ها دیده می‌شود نظر همه مردم آمریکا نیست، همانطور که مسلمانان می‌خواهند ما بدانیم که مسلمانان آنچه رسانه‌ها نشان می‌دهند، نیستند.

منبع: جام نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: