محقق اسلام شناس فرانسوی
ژان پیر فیلیو : می خواهند دست به کشتار مسلمانان بزنند

اتفاق کشتار در پاریس باعث شد تا حدودی بتوانیم احساسات مردم فلسطین و لبنان و اینکه درچه وضعیتی در زندگی دارند این اقدام تروریستی منجر به نوعی احساس همدری با انها شده است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )گروه ترجمه سایت رهیافتگان / ژان پیر فیلیو  محقق و مورخ فرانسوی که متخصص اسلام شناسی و عرب شناسی  است در برنامه شبکه فرانس اینتر  به عنوان مهمان دعوت شده بود  ضمن واکنش به حملات  ۱۳ نوامبر در پاریس گفت من هم با این  اتفاق دردناک احساس ناراحتی و همدردی می کنم ولی انها  می خواهند حالا این اتفاق رخ داده را به مسلمانان نسبت بدهند و در اقدامی تلافی جویانه به کشتار مسلمانان دست بزنند یک جنگ داخلی که به نام انتقام  در فرانسه راه بیفتد

اتفاق کشتار در پاریس باعث شد تا  حدودی بتوانیم  احساسات  مردم فلسطین و لبنان و اینکه  درچه وضعیتی در زندگی دارند این اقدام تروریستی  منجر به نوعی احساس همدری با انها شده است. ما این  واقعه تلخ را به خانواده های قربانیان و کشته شدگان تسلیت می گوییم.

 

jacquesattali

زندگی جوانان مسلمان  سخت تر از یک جوان یهودی است

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  ( Jacques Attali ) ژاک اتللی مشاور سابق فرانسوا میتران که نویسنده، اقتصاددان است روز شنبه در شبکه LCP  دعوت شد و صحبت کرد  وی گفت :« در حال حاضر شرایط و زندگی باری جوانان  مسلمان به مراتب سخت تر از جوانان یهودی است .»

ژاک  اتللی استدلال می کند  زندگی روزمره مسلمانان سخت تر از یهودیان است، اگر چه رسانه ها و به نوعی خلاف این قضیه را  نشان می دهند .

این نویسنده همچنین گفت: «من وقت  زیادی را صرف مطالعه و بررسی وضعیت مسلمانان  کرده ام و  شواهد متعددی دراین خصوص دیده ام. برای توضیح وضعیت روزانه مسلمانان  در فرانسه باید به شرکتهای اقتصادی نگاهی کرد.

او در ادامه  افزود: « من فکر می کنم این  مسئله  یک مشکلی است که واقعا به صورت تلخ و دردناکی در جامعه  ما  وجود دارد و باید آن را تغییر داد .

مشاور سابق فرانسوا میتران توضیح می دهد: « می خواهم بخشی از تاریخ فرانسه است عنوان کنم بسیار سخت و دشوار بود  وضعیتی که یک جوان ایتالیایی در قرن بیستم  دارد با شرایط یک جوان یهودی  برابر نبود و امروز وضعیتی که جوانان مسلمان  در فرانسه دارند به مراتب سخت تر و بدتر است  باید چشم های خود را روی حقیقت باز کرد  و  نگاهی به وضعیت و شرایط زندگی روزمره مسلمانان داشت

محقق و مورخ فرانسوی که متخصص اسلام شناسی و عرب شناسی  است در برنامه شبکه فرانس اینتر  به عنوان مهمان دعوت شده بود  ضمن واکنش به حملات  ۱۳ نوامبر در پاریس گفت من هم با این  اتفاق دردناک احساس ناراحتی و همدردی می کنم ولی انها  می خواهند حالا این اتفاق رخ داده را به مسلمانان نسبت بدهند و در اقدامی تلافی جویانه به کشتار مسلمانان دست بزنند یک جنگ داخلی که به نام انتقام  در فرانسه راه بیفتد

اتفاق کشتار در پاریس باعث شد تا  حدودی بتوانیم  احساسات  مردم فلسطین و لبنان و اینکه  درچه وضعیتی در زندگی دارند این اقدام تروریستی  منجر به نوعی احساس همدری با انها شده است

ما این  واقعه تلخ را به خانواده های قربانیان و کشته شدگان تسلیت می گوییم.

گروه ترجمه سایت رهیافتگان /

کانال رسمی  سایت رهیافتگان در تلگرام https://telegram.me/rahyafte_com

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: