در برنامه زنده شبکه ملتم تی وی (BTP)
رهبر حزب ترکیه مستقل: محبت اهل بیت(ع) راه رهایی امت اسلامی است

رهبر حزب ترکیه مستقل در گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: اهل بیت(ع) حقیقت و ذات اسلام هستند و تنها راه رهایی امت اسلامی محبت اهل بیت (ع) است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )، رهبر حزب ترکیه مستقل در برنامه زنده شبکه ملتم تی وی (BTP) ترکیه در پاسخ به این سوال که جایگاه اهل بیت(ع) را در جهان اسلام چگونه می داند، گفت: ابتدا باید بگویم که صحبت از اهل بیت(ع) یک سعادت برای هر فرد و وسیله یای برای جلب رضای الهی و نیل به شفاعت رسول الله (ص) است. اما باید بگویم که متاسفانه جامعه اسلامی دچار یک بی توجهی نسبت به اهل بیت (ع) است. من خودم سال ها در دانشگاه ها و مدارس دینی درس خواندم، اما هیچ گاه به ما در مورد اهل بیت (ع) اطلاعاتی داده نشد.

پروفسور حیدر باش ادامه داد: من هیچ گاه این خاطره را از یاد نخواهم برد. زمانی که در حال دفاع از تز دکترای خود با عنوان حقوق بشر در خطبه وداع پیامبر اکرم (ص) بودم، در آن جلسه یکی از اساتید از من در مورد این که چرا خطبه غدیر خم را در نظر نگرفته ام، پرسید و این اولین باری بود که من نام غدیر خم را می شنیدم. این نشان می دهد که ما چقدر به مسائل تاریخ اسلام بی توجه بودیم.

وی با بیان این که اهل بیت (ع) حقیقت و ذات اسلام هستند، بیان کرد: ما تا پیش از این چنین فکر می کردیم که اهل بیت(ع) تنها به خاطر نسبت خانوادگی با پیامبر مورد احترام هستند اما بعدها متوجه شدیم که این بزرگواران خود اسلام و ذات آن هستند. من برای همین تا کنون ۱۴-۱۵ هزار صفحه مطلب برای تشریح زندگی اهل بیت (ع) نوشته ام تا این حقیقت را روشن کنم.

رهبر حزب ترکیه مستقل افزود: بر اساس تعالیم اساسی اسلام، پاداش محبت امام علی (ع) بهشت است و در منابع اسلامی صدها حدیث در نعت اهل بیت(ع) به خصوص امام علی(ع) حضرت زهرا(س) وجود دارد، ما نمی توانیم به این حقایق بی تفاوت باشیم. تنها راه رهایی امت اسلامی محبت اهل بیت(ع) است و تنها با این فضیلت است که امکان پیمودن راه های سخت فراهم می شود.

منبع: ابنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: