سینگ هی
پژوهشگر انگلیسی:آمریکا را یک مسلمان چینی کشف کرد

اقیانوس شناس و فرمانده سابق نیروی دریایی انگلیس گفت: یک دریادار مسلمان چینی به نام “سینگ هی ” پیش از اینکه کریستف کلمب قاره آمریکا را کشف کند، این قاره را کشف کرده بود

 

آمریکا را یک مسلمان چینی کشف کرد

 

به گزارش رهیافتگان:”گاوین مِنزیس” در کتاب خود با عنوان ” ۱۴۱۲ ، سال رسیدن چین به آمریکا ” می نویسد: نقشه ای که همراهان سینگ هی ترسیم کرده اند ، متعلق به سال ۱۴۲۳ است .
منزیس می افزاید : اروپایی ها پس از ورود به قاره آمریکا آثار حیواناتی مانند میمون، فیل هندی ، زرافه آفریقایی و پلنگ آمریکای جنوبی، تکه های سرامیک و دست ساخته های چینیها پیدا کردند.
منزیس اعلام کرد : تشابه ژنتیکی بومیان آمریکای جنوبی و چینی ها یکی از دلایل رسیدن چینی ها به قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب است . سینگ هی پیش از کریستف کلمب و حین سفر خود به غرب بین سال های ۱۴۲۱ و ۱۴۲۳ میلادی قاره آمریکا را کشف کرد .
سایت هسپرس مغرب نوشت، برخی پژوهشگران گفته اند که کریستوف کلمب در سال ۱۴۹۲ قاره آمریکا را کشف کرد، در حالی که برخی اخبار حاکی از رسیدن دریانوردان مسلمان به این قاره در سال ۱۱۷۸ است و یادداشت های کریستف کلمب هم نشان می دهد که یک مسجد روی یک کوهِ واقع در ساحل کوبا ساخته شده بود.
منبع/: العالم

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: